Nasza historia

Bursztyn w każdej postaci, jest naszą pasją, naturalnym elementem naszego otoczenia, głęboko zakorzenionym w historii naszej rodziny i miasta. Zaczęło się od naszych rodziców, którzy 40 lat temu stworzyli pracownię unikatowej biżuterii bursztynowej. Przekazali nam wiedzę i miłość do tego surowca, a teraz my przekazujemy ją naszym dzieciom. Fascynuje nas jego różnorodność oraz bogactwo dobroczynnych właściwości. W dobie wszechobecnego plastiku i masowej produkcji, postanowiliśmy stworzyć produkt lokalny, przyjazny nam i naszej planecie.

Oprócz zdrowia i natury naszą miłością jest sztuka i design dlatego do naszych poduszek wybieramy tkaniny w 100% naturalne od najlepszych polskich i światowych designerów. Zaobserwowaliśmy jak nasze dzieci lgną do bursztynu, każda okazja do wizyty w pracowni była dobra. Postanowiliśmy wykorzystać wyjątkowe właściwości bursztynu i stworzyliśmy pierwsze poduszki, bo zdrowie nasze i naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Później były prezenty dla rodziny i przyjaciół. Po pewnym czasie znajomi znajomych zaczęli nas prosić, byśmy im także poprawili jakość snu.

Tak zrodził się pomysł stworzenia kolekcji poduszek, które łączą w sobie wyjątkowe właściwości surowego bursztynu bałtyckiego, łuski gryki i piękno tkanin. W ten sposób powstał Amber Dream Sopot. Nasza rodzinna marka łączy tradycję z nowoczesnością, wieloletnie doświadczenie z odważnym designem.

Tworzymy w duchu less waste, jakosc i ekologia są dla nas najwazniejsze. Wykorzystujemy starannie dobrane surowce: ekologiczną luske gryki, wyselekcjonowany przez nas nieoszlifowany bursztyn baltycki oraz 100% naturalne tkaniny